В Україні створять спеціальний реєстр культурних обʼєктів, які знищила чи пошкодила росія

Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародної конференції United for Justices. United for Heritage,  пише Укрінформ.

«Важливо ретельно і правильно оцінити збитки і втрати у сфері культури», - відзначив очільник уряду.

За його словами, ця інформація складе основу доказової бази для міжнародних судових інституцій.

«Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації», - зазначив Прем'єр-міністр.

Шмигаль акцентував, що всі повинні чітко розуміти, що Росія чинить воєнні злочини, реалізує геноцид українців не лише через фізичне знищення, але й через позбавлення національної спадщини, національної пам'яті, спадку предків, символів та ідентичності, «і тому тема культурного геноциду має бути зафіксована в акті звинувачення Російської Федерації за злочин агресії проти України».

«Кожне варварство щодо культурних об'єктів, щодо нематеріальної спадщини має бути компенсовано за рахунок російських активів або за рахунок прямих репараційних виплат. Усе вкрадене повинно повернутись додому. Ми більше не дозволимо Росії безкарно і системно грабувати наші культурні, національні багатства», - заявив він.

Як наголосив Прем’єр-міністр, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

«Вірю, що справедливість обов'язково переможе. Разом зробимо для цього все можливе», - резюмував урядовець.Як повідомляв Укрінформ, в Україні понад 900 об’єктів культурної спадщини пошкоджено внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті