В росії зростає кількість пам'ятників Сталіну - їх уже понад сто. Більшість встановлено за часів путіна

У оосії з'явився вже 110-й пам'ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. 95 із них встановили за російського диктатора путіна, а темпи спорудження пам'ятників подвоїлися після анексії Криму 2014 року, - пише ТК "Можем объяснить".

Погруддя у Тверській області виявилося вже четвертим пам'ятником Сталіну, встановленим у росії від початку вторгнення в Україну, причому відкриття кожного обгрунтовувалося гаслами воєнної пропаганди: у Набережних Челнах ініціатор встановлення заявив, що Сталін "гідно вивів країну з Великої Вітчизняної війни", у Великих Луках - що росія "і в ратній, і в мирній праці визволилася від колоніальної залежності". 

Зазначається, що тільки 9% пам'ятників Сталіну збереглися з радянських часів, а переважна більшість з'явилися за путіна. 

"У 90-ті роки в країні було встановлено тільки п'ять пам'ятників Сталіну, а за перше десятиліття путінської влади - вже 37. У середньому встановлюють по 4 пам'ятники Сталіну на рік, але після 2014 року, коли Путін анексував Крим та ініціював війну на Донбасі, частота будівництва збільшилася майже вдвічі", - пише видання.

Журналісти нарахували 110 пам'ятників Сталіну в громадських місцях, 95 з яких були встановлені від початку президентства путіна. Серед пам'ятників Сталіну є 22 ростові статуї.

Пам'ятники встановлено в 40 регіонах, зокрема в 15 регіональних столицях. У трійці лідерів за кількістю населених пунктів зі скульптурами тирана - Північна Осетія, Дагестан і Якутія.

Видання також зазначило, що половина зведена з ініціативи місцевої влади, а на відкритті дедалі частіше з'являються посадові особи. Після початку війни чиновники вже відверто розхвалюють Сталіна, а сам путін заявив: "Ленін, Сталін і Микола II зробили Росію великою світовою державою".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті