У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину

У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину після закінчення війни, 26% респондентів ще не визначилися, а 25% не планує повертатися в Україну. Про це свідчать опубліковані 3 січня результати опитування, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що у рамках звіту OTTO Work Force «Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?» респондентів запитували, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. 43% відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні. 38% планує почати вивчати польську мову. 21% сказали, що хочуть знайти квартиру, а 20% - привезти до Польщі найближчу родину. 5% зазначили, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.

44% респондентів відповіли, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, крім України. 35% ще не прийняли рішення з цього приводу. Варіант виїзду на Захід розглядають 22%, причому 3/4 опитаних вказали Німеччину.

У звіті наголошується, що у 2020 та 2021 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Однак в опитуванні за 2022 рік вперше найбільше відповідей стосувалося безпеки - 45%. Далі йдуть вищі заробітки (37%), бажання забезпечити краще життя сім’ї (29%) і кращий економічний стан (28%).

У опитуванні взяли участь 502 тимчасові працівники з України, 66% - це жінки. Опитування проводилось у листопаді 2022 року, - йдеться у повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті