У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину

У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину після закінчення війни, 26% респондентів ще не визначилися, а 25% не планує повертатися в Україну. Про це свідчать опубліковані 3 січня результати опитування, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що у рамках звіту OTTO Work Force «Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?» респондентів запитували, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. 43% відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні. 38% планує почати вивчати польську мову. 21% сказали, що хочуть знайти квартиру, а 20% - привезти до Польщі найближчу родину. 5% зазначили, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.

44% респондентів відповіли, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, крім України. 35% ще не прийняли рішення з цього приводу. Варіант виїзду на Захід розглядають 22%, причому 3/4 опитаних вказали Німеччину.

У звіті наголошується, що у 2020 та 2021 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Однак в опитуванні за 2022 рік вперше найбільше відповідей стосувалося безпеки - 45%. Далі йдуть вищі заробітки (37%), бажання забезпечити краще життя сім’ї (29%) і кращий економічний стан (28%).

У опитуванні взяли участь 502 тимчасові працівники з України, 66% - це жінки. Опитування проводилось у листопаді 2022 року, - йдеться у повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Всі статті