У Пентагоні заявили, що на передачу винищувачів Україні "підуть роки"

Питання про передачу Україні винищувачів четвертого покоління регулярно порушується на переговорах, але США поки що не можуть цього зробити. Про це на брифінгу заявив заступник глави Пентагону Коллі Каль, 25 серпня повідомляє "Європейська правда".

"Щодо майбутніх літаків, наприклад, літаків четвертого покоління, навіть якби ми надали їх зараз, вони б прибули через кілька років. Тому ми зосередилися на тому, що стосується їх винищувачів, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль за утриманням на сході та можливо переходу в контрнаступ", - заявив речник.

Відповідно, пріоритетом для Штатів зараз є забезпечення нормального використання тих літаків, які вже є на озброєнні в України. Адаптація ракет HARM під винищувачі МіГ-29 – це один із кроків у рамках такої стратегії.

"Вони, звичайно, не були призначені для того, щоб стріляти з таких літаків - вони були призначені для наших літаків, але українці останніми тижнями дуже ефективно використовували ракети HARM, щоб знищити російські системи радіолокації", - зазначив Каль.

Водночас питання передачі винищувачів Україні вже перебуває на розгляді Об'єднаного штабу та Європейського командування. Такий крок американці розглядають як частину формування української армії у середньо- та довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що раніше у Пентагоні заявили – українська армія перейде на озброєння НАТО впродовж кількох років.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті