В окупованих Лисичанську та Сєвєродонецьку 3 блоки цигарок міняють на плазму – Гайдай

На окупованій території Луганської області ціни на товари першої необхідності зросли вдвічі-втричі, люди змушені вдаватися до бартерної торгівлі. Про це 21 липня повідомляє голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Все залежить від території. Так, наприклад, у нещодавно окупованих Лисичанську та Северодонецьку ціни на харчові продукти на стихійних ринках продавець обирає на свій розсуд з думкою "все одно куплять аби не померти", - повідомив Гайдай.

Зрештою, у деяких випадках все доходить до бартерного обміну з тими, у кого не залишилося грошей. У результаті три блоки сигарет тут можуть обміняти майже новий плазмовий телевізор.

"З одночасним зростанням цін місцеві "законодавці економіки" намагаються штучно занизити курс гривні до рубля", - наголосив Гайдай.

Так, за реального співвідношення валют 2,5:1, в окупованих районах за 1 гривню пропонують 1,5 рубля. Втім, при обміні великих сум можна досягти "вигідного" курсу в 1,6 або навіть 1,7 рубля до гривні.

"За інформацією, отриманою з відкритих джерел, середні споживчі ціни на продукти по червень 2022 року в територіальних громадах Луганської області, які перебувають у тимчасовій окупації РФ, значно вищі, ніж на підконтрольній уряду території України", - наголосив Гайдай.

Зокрема, значно подорожчали такі продукти:

  • картопля зросла на 154,66%;
  • птах (курка) – на 85,92%;
  • цукор кристалічний – на 59,39%;
  • хліб житньо-пшеничний – на 59,04%;
  • яйця курячі – на 58,89%;
  • свинина – на 46,89%;
  • морква – на 40,12%;
  • сметана – на 35,51%;
  • макаронні вироби – на 32,34%.

"Справжнє безладдя твориться на Старобільщині. Так, пляшку "Coca-Cola" там можна придбати за 132 рублі (або за 88 гривень, як пропонують продавці), маленьку упаковку прального порошку "Tide" - за 546 рублів, 1 кг груш - за 250 рублів, пакет печива за 80-120 рублів", – додав Гайдай.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Северодонецьку спостерігаються серйозні проблеми із водою.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті