У ОК "Південь" підготували інструкцію для українців, як урятуватися від іранських дронів-шахедів

Українські військові підготували інструкцію, як слід поводитися під час обстрілу іранськими БПЛА і як їх заздалегідь розпізнати. Про це повідомляє у Фейсбук Оперативне командування "Південь" 23 жовтня.

Як повідомляється, Shahed-136 (Шахед) - найбільш високоточна зброя російської армії, яка забезпечує отримання даних від чотирьох супутникових навігаційних систем - ГЛОНАСС (росія), Бєйдоу (Китай), Галилео (Евросоюз), GPS (США).

При цьому російські ракети такої точності не мають - вони використовують тільки ГЛОНАСС, а Шахед-136 отримує дані з кількох супутників і корегує маршрут та точку удару шляхом кількох навігаторів.

Як розпізнати дрон-камікадзе:

досить гучний, його можна почути навіть уночі. Двигун дуже гучний, тобто звук можна почути на відстані до 7-8 км;

звук нагадує мотор мопеда чи бензопилу;

літає на малій висоті, тому його складно виявити ППО;

здебільшого атакує інфраструктуру.

Як поводитись під час атаки дронів-камікадзе:

якщо чуєте звук двигуна поруч - тримайтесь осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів;

знайдіть укриття та перечекайте атаку;

якщо укриття далеко, дотримуйтесь правила "двох стін". Можна сховатися у підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах та переходах;

якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву;

лягайте на землю, закрийте голову руками та відкрийте рота;

у приміщеннях обирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку потрапляння снаряду;

залишайтесь в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу;

не залишайтесь в транспорті під час обстрілу;

ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій небезпечно.

Як раніше повідомлялося, вночі 23 жовтня ЗСУ на півдні країни знищили 15 дронів "Shahed-136".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті