У Латвії зажадали створити спеціальний трибунал для росії

Президент Латвії Егілс Левітс закликав світову спільноту розслідувати військову агресію росії проти України та дати їй юридичну оцінку шляхом створення спецтрибуналу. Про це він сказав на церемонії у бундестазі з нагоди Всенародного дня скорботи у Берліні, пише Deutsche Welle 13 листопада.

Левітс вважає "пробілом у міжнародному праві" те, що сьогодні жоден міжнародний суд не має компетенції розслідувати злочини агресії, зокрема агресії Росії проти України. Створення спецтрибуналу з такою компетенцією, на його думку, юридично можливе, але для цього потрібна політична воля.

"Без заснованого на міжнародному праві світопорядку світ знову ризикує опинитися в хаосі війни", – сказав Левітс.

Латвійський президент вказав на відповідності між російським режимом та німецьким націонал-соціалізмом часів Гітлера і позитивно оцінив те, як суспільство Німеччини зуміло "безжально переосмислити своє минуле" і на цій основі побудувало міцний фундамент для втілення принципів демократії, тоді як у Росії нічого подібного зроблено не було, що і призвело до "відродження варварської ідеології російського імперіалізму".

Всенародний день скорботи в Німеччині – день пам'яті жертв війн та беззаконня. Цього дня у бундестазі проводиться офіційна пам'ятна церемонія.

Нагадаємо, раніше Естонія, Латвія та Литва закликали ЄС разом із міжнародними партнерами допомогти Україні створити спеціальний трибунал з розслідування злочинів агресії росії проти України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті