В Естонії задля благих цілей посилять контроль над українськими біженцями

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс оголосив про посилення контролю над біженцями з України, щоб покращити надання їм соціальних послуг і краще оцінити здатність Таллінна приймати їх у майбутньому. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Postimees.

Естонське МВС ініціює зміни до закону про іноземців, згідно з яким усі особи, які перебувають в Естонії й користуються режимом міжнародного або тимчасового захисту, будуть зобов’язані повідомляти органам влади актуальне місцеперебування й контактні дані.

"Досі ми наполегливо просили українських військових біженців надати нам таку інформацію. Це зробили багато хто, але для кращої організації роботи це треба зробити обов'язковим. Швидке внесення необхідних уточнень до закону дасть змогу заощадити робочий час чиновників і краще спрямувати наші ресурси, але найголовніше – забезпечити необхідну підтримку і допомогу українським біженцям, які прибувають сюди, починаючи від місця в школі або дитячого садка і закінчуючи наданням медичних послуг, робочим місцем і вивченням мови", – пояснив Ляенеметс.

Крім того, уряд Естонії схвалив заходи з посилення прикордонного контролю, зокрема інформаційний обмін з Україною та обмін досвідом з українськими прикордонниками. Планується також додатковий тимчасовий і вибірковий прикордонний контроль на естонських кордонах.

В естонському МВС наголошують, що зміни до закону не означають, що українських біженців розглядають як загрозу національній безпеці країни.

За офіційними даними, з 24 лютого в Естонію прибули 109 742 громадянина України, з них, за даними перетину кордону, 58 721 мали намір залишитися в Естонії. Із прибулих до Естонії громадян України тимчасовий захист отримали 35 049 людей, ще перебувають на розгляді заяви 2623 людей.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті