Населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб після вторгнення Росії - ООН 

Населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб, або приблизно на чверть, від початку повномасштабного вторгнення Росії внаслідок від'їзду біженців, падіння народжуваності та загибелі людей на війні. Про це заявила 22 жовтня Організація Об'єднаних Націй, - пише Reuters.

Виступаючи на пресконференції в Женеві, Флоренс Бауер, голова відділу Східної Європи Фонду ООН у галузі народонаселення, заявила, що вторгнення в лютому 2022 року перетворило і без того складну демографічну ситуацію на дещо більш серйозне.

«Рівень народжуваності різко впав і наразі становить близько однієї дитини на жінку, що є одним із найнижчих показників у світі», - сказала вона. - Для підтримки стабільної чисельності населення необхідний рівень народжуваності в 2,1 дитини на одну жінку".

Україна, населення якої на момент розпаду Радянського Союзу 1991 року становило понад 50 мільйонів осіб, як і майже всі її сусіди у Східній Європі та Центральній Азії, переживає серйозне скорочення чисельності населення. У 2021 році, останньому році перед повномасштабним вторгненням Росії, її населення становило близько 40 мільйонів осіб.

За словами Бауер, на точний підрахунок впливу війни на населення України доведеться чекати до закінчення конфлікту, коли можна буде нарешті провести повний перепис населення.

Населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб після вторгнення Росії - ООН Населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб, або приблизно на ч

За її словами, безпосередній вплив справили регіони, які практично обезлюділи, села, в яких залишилися тільки люди похилого віку, і сімейні пари, які не можуть створити сім'ї.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті