В Естонії задля благих цілей посилять контроль над українськими біженцями

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс оголосив про посилення контролю над біженцями з України, щоб покращити надання їм соціальних послуг і краще оцінити здатність Таллінна приймати їх у майбутньому. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Postimees.

Естонське МВС ініціює зміни до закону про іноземців, згідно з яким усі особи, які перебувають в Естонії й користуються режимом міжнародного або тимчасового захисту, будуть зобов’язані повідомляти органам влади актуальне місцеперебування й контактні дані.

"Досі ми наполегливо просили українських військових біженців надати нам таку інформацію. Це зробили багато хто, але для кращої організації роботи це треба зробити обов'язковим. Швидке внесення необхідних уточнень до закону дасть змогу заощадити робочий час чиновників і краще спрямувати наші ресурси, але найголовніше – забезпечити необхідну підтримку і допомогу українським біженцям, які прибувають сюди, починаючи від місця в школі або дитячого садка і закінчуючи наданням медичних послуг, робочим місцем і вивченням мови", – пояснив Ляенеметс.

Крім того, уряд Естонії схвалив заходи з посилення прикордонного контролю, зокрема інформаційний обмін з Україною та обмін досвідом з українськими прикордонниками. Планується також додатковий тимчасовий і вибірковий прикордонний контроль на естонських кордонах.

В естонському МВС наголошують, що зміни до закону не означають, що українських біженців розглядають як загрозу національній безпеці країни.

За офіційними даними, з 24 лютого в Естонію прибули 109 742 громадянина України, з них, за даними перетину кордону, 58 721 мали намір залишитися в Естонії. Із прибулих до Естонії громадян України тимчасовий захист отримали 35 049 людей, ще перебувають на розгляді заяви 2623 людей.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті