Уряд Норвегії ввів низку обмежень для українських біженців

Українці, які перебувають у Норвегії, не можуть поїхати додому на Різдво, якщо вони не хочуть втратити статус біженця, згідно з посиленими міграційними правилами, прийнятими норвезьким урядом у грудні 2023 року. Про це повідомляє "Польське радіо".

"Якщо українці з тимчасовим колективним захистом подорожують туди й назад між Норвегією та Україною, це може означати, що вони більше не потребують захисту у Норвегії. Тепер я хочу однаково ставитися до українців та інших національностей щодо наслідків таких подорожей", - зазначила міністерка юстиції та громадської безпеки країни Емілі Енгер Мель.

Інші обмеження, які вже запроваджені або незабаром набудуть чинності для новоприбулих з України, включають менш сприятливий спосіб розрахунку дитячої допомоги та неможливість отримати правовий захист, якщо вони мають громадянство безпечної країни.

Крім того, для отримання посвідки на постійне проживання в Норвегії українці повинні будуть прожити в Норвегії п'ять років, а не три роки, як це було раніше.

У повідомленні нагадується, що 70 000 українців прибули до Норвегії після російського вторгнення в Україну, зокрема 20 000 - цієї осені, коли знову значно збільшився приплив біженців з країни. Норвегія прийняла найбільше мігрантів з України серед країн Північної Європи. Для порівняння, Швеція, яка має вдвічі більше населення, ніж Норвегія, зареєструвала 44 000 біженців з України.

За даними Норвезького управління у справах іноземців, майже 30 000 громадян України прибули до Норвегії з Польщі, а 3300 мали дозвіл на проживання в Польщі. Однак, як зазначають, ці цифри базуються на добровільних деклараціях, а не на документах.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті