Уряд Норвегії ввів низку обмежень для українських біженців

Українці, які перебувають у Норвегії, не можуть поїхати додому на Різдво, якщо вони не хочуть втратити статус біженця, згідно з посиленими міграційними правилами, прийнятими норвезьким урядом у грудні 2023 року. Про це повідомляє "Польське радіо".

"Якщо українці з тимчасовим колективним захистом подорожують туди й назад між Норвегією та Україною, це може означати, що вони більше не потребують захисту у Норвегії. Тепер я хочу однаково ставитися до українців та інших національностей щодо наслідків таких подорожей", - зазначила міністерка юстиції та громадської безпеки країни Емілі Енгер Мель.

Інші обмеження, які вже запроваджені або незабаром набудуть чинності для новоприбулих з України, включають менш сприятливий спосіб розрахунку дитячої допомоги та неможливість отримати правовий захист, якщо вони мають громадянство безпечної країни.

Крім того, для отримання посвідки на постійне проживання в Норвегії українці повинні будуть прожити в Норвегії п'ять років, а не три роки, як це було раніше.

У повідомленні нагадується, що 70 000 українців прибули до Норвегії після російського вторгнення в Україну, зокрема 20 000 - цієї осені, коли знову значно збільшився приплив біженців з країни. Норвегія прийняла найбільше мігрантів з України серед країн Північної Європи. Для порівняння, Швеція, яка має вдвічі більше населення, ніж Норвегія, зареєструвала 44 000 біженців з України.

За даними Норвезького управління у справах іноземців, майже 30 000 громадян України прибули до Норвегії з Польщі, а 3300 мали дозвіл на проживання в Польщі. Однак, як зазначають, ці цифри базуються на добровільних деклараціях, а не на документах.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті