Уряд Норвегії ввів низку обмежень для українських біженців

Українці, які перебувають у Норвегії, не можуть поїхати додому на Різдво, якщо вони не хочуть втратити статус біженця, згідно з посиленими міграційними правилами, прийнятими норвезьким урядом у грудні 2023 року. Про це повідомляє "Польське радіо".

"Якщо українці з тимчасовим колективним захистом подорожують туди й назад між Норвегією та Україною, це може означати, що вони більше не потребують захисту у Норвегії. Тепер я хочу однаково ставитися до українців та інших національностей щодо наслідків таких подорожей", - зазначила міністерка юстиції та громадської безпеки країни Емілі Енгер Мель.

Інші обмеження, які вже запроваджені або незабаром набудуть чинності для новоприбулих з України, включають менш сприятливий спосіб розрахунку дитячої допомоги та неможливість отримати правовий захист, якщо вони мають громадянство безпечної країни.

Крім того, для отримання посвідки на постійне проживання в Норвегії українці повинні будуть прожити в Норвегії п'ять років, а не три роки, як це було раніше.

У повідомленні нагадується, що 70 000 українців прибули до Норвегії після російського вторгнення в Україну, зокрема 20 000 - цієї осені, коли знову значно збільшився приплив біженців з країни. Норвегія прийняла найбільше мігрантів з України серед країн Північної Європи. Для порівняння, Швеція, яка має вдвічі більше населення, ніж Норвегія, зареєструвала 44 000 біженців з України.

За даними Норвезького управління у справах іноземців, майже 30 000 громадян України прибули до Норвегії з Польщі, а 3300 мали дозвіл на проживання в Польщі. Однак, як зазначають, ці цифри базуються на добровільних деклараціях, а не на документах.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті