Уроки засвоєні: сенатор Грем визнав помилку Заходу щодо вторгнення РФ у Крим в 2014 році і запропонував кроки на майбутнє

Американський сенатор Ліндсі Грем вважає, що для стримування Росії від повторного вторгнення в Україну потрібно реалізувати три кроки: підписати угоду про партнерство між Україною та США, озброїти Україну та прийняти у НАТО. Про це сенатор-республіканець заявив під час Мюнхенської конференції з безпеки, - передає РБК-Україна,

Грем зазначив, що 2014 року Захід помилився, коли Росія почала своє вторгнення в Україну. Тоді, на його думку, було необхідно:

  • інтегрувати економіки західних країн з Україною, щоб дати їй надію і створити стримувальний фактор, щоб вторгнення не повторилося;
  • зміцнити українську армію, щоб зробити вторгнення для росіян складнішим;
  • попередити Путіна про наслідки в разі повторного вторгнення.

"Уроки засвоєні. Не турбуйтеся про те, щоб спровокувати Путіна. Турбуйтеся про те, як зупинити Путіна", - наголосив сенатор.

Тепер, за його словами, для того, щоб уникнути повторного нападу Росії на Україну, він пропонує реалізувати три кроки.

За словами Грема, угода про корисні копалини між Україною та США - це справжній прорив, оскільки тепер президент США Дональд Трамп може казати американцям, що Україна - "не тягар, - а вигода".

"Якщо ця угода про корисні копалини відбудеться, це стане кошмаром для Путіна, адже тепер у нас буде що захищати", - додав сенатор.

Сенатор наголосив, що Україні потрібно більше західної зброї, зокрема винищувачів F-16, які можна придбати для українців.

"Ми будемо нерозумними, якщо в найближче десятиліття не створимо найсмертоноснішу українську армію як засіб стримування", - додав він.

Також Грем підкреслив, що він повністю підтримує вступ України до НАТО, але це рішення ухвалюють члени Альянсу. І поки малоймовірно, що євроатлантична інтеграція України можлива.

"Але ось що, на мій погляд, ми могли б зробити. Якщо ви коли-небудь знову зробите це, Путіне, якщо ви коли-небудь знову здійсните військове вторгнення в Україну, це призведе до автоматичного прийняття України в НАТО. Ми повинні були зробити це у 2014 році. Скільки з вас вважають, що якби це було зроблено у 2014 році, Путін би не вторгся? Я не думаю, що він би вторгся", - уточнив сенатор.

Статті

Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Донбас
16.02.2025
18:14

"Генерали гуманітарних військ" запропонували вважати "безкорисливу" Росію "Матір'ю народів". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним спікером на інформаційному полі окупованого Донбасу був такий собі Юрій Мезінов. Людина, про яку на непідконтрольних територіях мало хто знав, але, мабуть, через дефіцит більш-менш притомних ньюсмейкерів головне ЗМІ «ДНР»...
Всі статті