Унікальне виробниче устаткування в єдиному екземплярі: частина експонатів Часів-Ярського історико-краєзнавчого музею знищена

"Частина унікальних експонатів нашого музею, зокрема, фото й моделі виробничого устаткування, були знищені під час активних бойових дій у місті", - розповів "ОстроВу" директор КЗ "Часів-Ярський історико-краєзнавчий музей" Валерій Богуненко 5 лютого. 

За його словами, найцінніше з загиблого - макети й моделі транспорту, знарядь праці й виробничого устаткування, які існували в єдиному екземплярі.

"Це - просто біль серця. Гірниче устаткування, устаткування для вогнетривкого виробництва, яке використовувалось при виготовленні керамічних виробів, обертові печі тощо", - каже Богуненко.

Моделі цього устаткування у 1960-ті роки робили учні місцевого ПТУ та студенти Артемівського кераміко-механічного (згодом - індустріального) технікуму.

Як зазначає директор музею, знищені знаряддя побуту, етнографічні елементи - зокрема, прялки, домашній інструмент. 

"Це оригінальні, але не унікальні експонати - подібні є в інших музеях України", - уточнює Богуненко.

Дві третини експонатів музею вивезено в безпечний регіон України.

Фото надані Валерієм Богуненком

Раніше повідомлялось, що директор КЗ "Часів-Ярський історико-краєзнавчий музей" Валерій Богуненко представив Слобожанщину й Донбас на батлі мовних діалектів Сходу й Заходу України, який активістки з Луганщини провели в Закарпатті.

Статті

Світ
05.02.2025
14:00

«Чому б не сформувати український уряд у вигнанні?». Російські ЗМІ про Україну

«Росії потрібен не заморожений конфлікт, не просто припинення військових дій, а справжній мир, який можна було б укласти на міжнародній конференції, її можна було б назвати «Ялта-2»
Донецьк
04.02.2025
22:20

“Князь”: Хочеш вижити і перемогти – навчись штурмувати!

І раптом – автоматна черга пройшла майже між нами, але трохи вище! Де він заховався?! Здогадка була правильною: в польовому туалеті. Звідти й лупив із калаша. Ну, «Мурчик» дав у відповідь. Кричу: «Здавайся!». А той: «Я свой!».
Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Всі статті