"Укрзалізниця" з другої спроби запустить пілотний проєкт "жіночого купе"

"Укрзалізниця" працює над питанням посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах, зокрема, компанія розглядає можливість запровадження жіночих купе. Про це повідомляє пресслужба УЗ.

"Поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Керівник транспортного відомства зазначив, що залізничники вивчили світовий досвід, оскільки жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Тож він упевнений, що комплекс заходів з тривожними кнопками та сигналізацією в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання запобігатимуть будь-яким проявам домагань.

Пілотний проєкт із запуску окремих купе для жінок підтримала Олена Шуляк, голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України.

«Створення окремих купе або ж вагонів для жінок у потягах — можливість забезпечити комфорт для тих, хто цього потребує. Охоче допоможу з реалізацією цього задуму, готова напрацьовувати необхідні зміни до правил пасажирських перевезень», - сказала очільниця комітету ВРУ.

В Укрзалізниці зауважили, що на першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через власний мобільний застосунок УЗ.

Як повідомлялося, Укрзалізниця у 2010 році вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом, оскільки була доступною виключно в касах.

Нові та модернізовані вагони Укрзалізниці (близько 15%) оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника, - зазначається у повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті