Українські журналісти отримали Пулітцерівську премію за репортажі з обложеного Маріуполя

Українські журналісти Мстислав Чернов, Євген Малолетка та Василина Степаненко отримали Пулітцерівську премію за серію фоторепортажів з обложеного Маріуполя. Про це 8 травня повідомляють на сайті премії.

Повідомляється, що українські співробітники Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолітка, Василина Степаненко, а також Лорі Гіннант отримали премію за "сміливі репортажі з обложеного Маріуполя, що стали свідченнями різанини мирних жителів під час вторгнення Росії в Україну". Вони стали лауреатами в номінації "За служіння суспільству" (Public Service).

Крім цього, фотографи Associated Press також отримали Пулітцерівську премію в номінації "За новинну фотографію" за знімки українців під зруйнованим мостом в Ірпені, моментом обстрілу російським танком багатоповерхівки в Маріуполі, братської могили на околиці Маріуполя, вбитих мешканців Бучі та низки інших робіт з України.

Також варто зазначити, що в номінації "Міжнародна журналістика" журі присудило премію "співробітникам New York Times" - також за висвітлення російського вторгнення в Україну. У цій номінації поіменно нікого виділяти не стали.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фотографом року за версією The Guardian став українець Євген Малолітка.

Статті

Донецьк
18.09.2024
13:18

У лікарнях грубіянять, а в аптеках продають крейду замість ліків. Донецький щоденник

На цій біді швидко навчилися заробляти місцеві ділки. Вони привозять невеликими партіями медикаменти з України та перепродають їх із потрійною накруткою. Але люди купують. Тому що змушені.
Світ
17.09.2024
18:00

«Росія зобов'язана вибрати другий варіант дій». Російські ЗМІ про Україну

У Росії для чинної влади небезпечно програвати війни, особливо коли тривалий час ця влада проводила паради і переконувала народ у непереможності рідної армії. Поразка викличе розчарування і втрату віри, але не в армію, а в політичне керівництво.
Луганськ
17.09.2024
10:40

Хліб, евакуація, 20 мешканців і зникла безвісти 82-річна Надія Омелянівна: будні вільної Луганщини 

Надія Омелянівна, швидше за все, пішла шукати місце, де можна спіймати мобільний зв’язок, щоб поговорити з сином (телефона у хаті не було, отже, ймовірно, вона взяла його з собою). І підірвалась на вибухівці. А тіло розтягали дикі звірі.
Всі статті