Українські прокурори спільно з МКС встановлюють всю вертикаль причетних до викрадення українських дітей

Українські прокурори спільно з прокурорами Міжнародного кримінального суду (МКС) встановлюють усю командну вертикаль росіян, причетних до незаконного викрадення і депортації українських дітей. Про це повідомив  генеральний прокурор України Андрій Костін на конференції "UA: війна. Недоспівана колискова" 31 травня, пише "Interfax-Україна".

"Наш особливо значущий результат – це ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової за насильницьку депортацію українських дітей, – сказав Костін. – Але це лише початок. Спільно з прокурором Міжнародного кримінального суду та його командою в Україні та в Гаазі ми працюємо над встановленням усієї командної вертикалі – від безпосередніх виконавців до командирів російських військ, причетних до викрадення наших дітей".

Костін наголосив, що існує конкретний план, за яким працюють українські прокурори і прокурори МКС.

"Будемо робити все можливе для того, щоб таких ордерів на арешт було більше, і не тільки у справах, пов'язаних із примусовою незаконною депортацією українських дітей", – сказав Генпрокурор.

Генпрокурор уточнив, що Україна як держава нині говорить про понад 19 тисяч примусово депортованих українських дітей.

"Тільки 371 дитину нам вдалося повернути, – підкреслив Костін. – Для того щоб знайти і повернути їх усіх, нам необхідно об'єднати зусилля всієї світової спільноти. Ми щодня працюємо над цим із нашими партнерами в межах спільної слідчої групи... Саме факт примусового переміщення дітей від однієї групи до іншої є злочином геноциду".

Він також зазначив, що Офіс генпрокурора налагоджує і трансатлантичну співпрацю.

"Умовно це можна назвати трикутником розслідувань – Україна, Європа, США", – зазначив Костін.

Раніше повідомлялось, що майже півтори сотні дітей із окупованого Лисичанська на Луганщині вивезли в Татарстан під приводом оздоровлення.

Раніше також повідомлялося, що росіяни вивозять на територію РФ дітей зі Щастинського району Луганської області.

Статті

Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Всі статті