Українські прокурори спільно з МКС встановлюють всю вертикаль причетних до викрадення українських дітей

Українські прокурори спільно з прокурорами Міжнародного кримінального суду (МКС) встановлюють усю командну вертикаль росіян, причетних до незаконного викрадення і депортації українських дітей. Про це повідомив  генеральний прокурор України Андрій Костін на конференції "UA: війна. Недоспівана колискова" 31 травня, пише "Interfax-Україна".

"Наш особливо значущий результат – це ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової за насильницьку депортацію українських дітей, – сказав Костін. – Але це лише початок. Спільно з прокурором Міжнародного кримінального суду та його командою в Україні та в Гаазі ми працюємо над встановленням усієї командної вертикалі – від безпосередніх виконавців до командирів російських військ, причетних до викрадення наших дітей".

Костін наголосив, що існує конкретний план, за яким працюють українські прокурори і прокурори МКС.

"Будемо робити все можливе для того, щоб таких ордерів на арешт було більше, і не тільки у справах, пов'язаних із примусовою незаконною депортацією українських дітей", – сказав Генпрокурор.

Генпрокурор уточнив, що Україна як держава нині говорить про понад 19 тисяч примусово депортованих українських дітей.

"Тільки 371 дитину нам вдалося повернути, – підкреслив Костін. – Для того щоб знайти і повернути їх усіх, нам необхідно об'єднати зусилля всієї світової спільноти. Ми щодня працюємо над цим із нашими партнерами в межах спільної слідчої групи... Саме факт примусового переміщення дітей від однієї групи до іншої є злочином геноциду".

Він також зазначив, що Офіс генпрокурора налагоджує і трансатлантичну співпрацю.

"Умовно це можна назвати трикутником розслідувань – Україна, Європа, США", – зазначив Костін.

Раніше повідомлялось, що майже півтори сотні дітей із окупованого Лисичанська на Луганщині вивезли в Татарстан під приводом оздоровлення.

Раніше також повідомлялося, що росіяни вивозять на територію РФ дітей зі Щастинського району Луганської області.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті