Українська компанія заарештувала частку "Газпрому" в нідерландській компанії через втрачені 8 ділянок у Мелітополі

Українська компанія заарештувала частку російського «Газпрому» в нідерландській компанії Wintershall Noordzee через втрачені 8 ділянок у Мелітополі. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що частка російського «Газпрому», яку він намагається продати, у нідерландській Wintershall Noordzee заарештована судом Гааги 15 серпня.

«Арешт накладено на забезпечення позову української УК «Славутич-інвест» (пов'язана з українською HD-group Сергія Чекальського і Бориса Шестопалова), яка намагається стягнути з держкомпанії збитки за втрачені 8 ділянок у Мелітополі. На думку позивача, компанії групи «Газпром», як alter ego РФ, несуть солідарну відповідальність за боргами РФ, включно з виплатою компенсації 15 млн доларів», - ідеться в повідомленні.

У березні цього року «Газпром» виставив на аукціон свої активи в Північному морі, плануючи продати 50-відсоткову частку в спільному підприємстві з європейською Wintershall Dea Nederland AssetHolding в компанії Wintershall Noordzee (WINZ) і 100-відсоткову частку в дочірньому підприємстві Gazprom International UK, яке володіє часткою в консорціумі з розроблення родовища Сілліманіт. 

Початкова ціна угоди була визначена в 344 млн євро. У периметр угоди також входив продаж 100% акцій компанії Gazprom UK, що володіє Gazprom UK Resources. 

Остання є власником частки в консорціумі з розробки родовища Вінгейт. Компанія WINZ володіє частками в консорціумах з розроблення родовищ Сілліманіт і Вінгейт. Завершення аукціону було заплановано на початок червня.

Як повідомлялося, з'явилися супутникові знімки руйнувань на газовимірювальній станції «Суджа». «Газпром» заявив про “звичайний режим прокачування”.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті