Україні не потрібно намагатися захистити Бахмут за будь-яку ціну - американський чиновник

Україні не потрібно зациклюватися на захисті Бахмута за будь-яку ціну; натомість вона має використовувати вікно можливостей для підготовки великого контрнаступу. Про це заявив у п'ятницю високопоставлений американський чиновник, - повідомляє Бі-бі-сі.

Бахмут став епіцентром запеклих боїв на сході України, які супроводжуються масованими артилерійськими обстрілами та величезними втратами без помітних результатів для обох сторін.

Бахмут також перетворився на символ національної боротьби для українців. Президент України Володимир Зеленський побував там у грудні, перед тим, як вперше з початку війни залишив країну і вирушив до США для виступу в Конгресі.

Однак високопосадовець в адміністрації президента Джо Байдена у розмові з журналістами зазначив, що концентрація уваги на Бахмуті заважає Україні у важливішому завданні - підготовці масштабного весняного наступу на південь.

За словами чиновника, який говорив із журналістами на умовах анонімності, у Бахмуті час грає на користь росії, враховуючи ресурси її артилерії та велику кількість військових. При цьому перемога росії в Бахмуті не призведе до якихось суттєвих зрушень у війні, бо українські сили відступлять на добре захищені позиції.

Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі також говорив про це на щоденному брифінгу у Білому домі у п'ятницю. За його словами, група "Вагнер" "фактично закидає тілами" позиції України. "Навіть якщо вони [російські військові] досягнуть успіху в Бахмуті та Соледарі, стратегічно це не змінить динаміку на полі бою", - заявив він.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті