Україна закликала Міжнародну морську організацію направити в порти Одеси моніторингову місію

Україна офіційно звернулася до Міжнародної морської організації із закликом невідкладно направити в порти Одеси міжнародну моніторингову місію на тлі посиленого російського терору. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга  на пресконференції з міністрами закордонних справ країн Північно-Балтійської вісімки в Одесі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Забезпечення свободи мореплавства в Чорному морі є нашою спільною метою та одним з ключових пріоритетів президента України Володимира Зеленського. Сьогодні я можу повідомити, що на тлі посиленого російського терору Україна офіційно звернулася до Міжнародної морської організації із закликом невідкладно направити в порти великої Одеси міжнародну моніторингову місію", - сказав міністр.

Сибіга наголосив, що Росія обирає як цілі для ударів цивільні судна, зерносховища, термінали, що є ударом по економіці України й по глобальній продовольчій безпеці. "Росія ставить мільйони людей у світі під загрозу голоду", - додав міністр.

Він зазначив, що загалом за час повномасштабного вторгнення відбулося понад 50 російських атак проти портів, унаслідок яких ушкоджень зазнали більш ніж 300 об'єктів портової інфраструктури та 23 цивільні судна, знищено понад 100 тис. тонн агропродукції.

"Лише за останній місяць зазнали пошкоджень чотири судна, зокрема з вантажами зерна для Єгипту й кукурудзи для Італії, а також гуманітарним вантажем Продовольчої програми ООН для Палестини", - нагадав Сибіга.

Нагадаємо, 14 жовтня Росія вкотре здійснила обстріл Одеського порту: одна людина загинула, пошкоджено два цивільних судна. 

Як повідомлялося, в Одесі помер ще один чоловік, поранений в результаті російської атаки по припортовій інфраструктурі. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті