Україна та Польща позиватимуться до страйкарів, які блокують рух автотранспорту через кордон

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників. Про це заявив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін в ефірі, - пише Укрінформ.

«Ситуація фактично критична, і на сьогодні ми говоримо про те, що маємо юридичну підтримку уже в Польщі. Адвокати отримали два завдання. Перше завдання - якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання - з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами», - сказав він.

Балін висловив упевненість, що ці позови будуть подані найближчим часом.

«Перевізники уже готують позови. І є польські юристи, які готові в Польщі ці позови подавати до страйкарів. Завтра увечері ми будемо мати інформацію стосовно дозволів (на блокування кордону, - ред.) - хто давав дозвіл, хто запитував, на яких підставах. І все це ляже в основу», - сказав він.

Як повідомлялося, з 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Корчова - Краківець”, “Гребенне - Рава Руська”, “Дорогуськ - Ягодин”. Станом на ранок 19 листопада на кордоні з Республікою Польща спостерігалося скупчення близько 2900 вантажівок. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з профільними асоціаціями і перевізниками створило штаб допомоги українським водіям, які більш як 10 днів залишаються заблокованими на кордоні з Польщею.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті