Україна пропонує союзникам застосувати ракети для ударів по виробництву безпілотників у РФ, Ірані та Сирії - ЗМІ

Київ стверджує, що іранські дрони-камікадзе типу Shahed, які росія запускає по Україні, містять різні європейські компоненти. Українська влада пропонує західним союзникам застосувати ракети для ударів по виробничих майданчиках безпілотників у росії, Ірані та Сирії. Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian та на секретні документи, на які посидається видання.  

У 47-сторінковому документі, поданому урядам "Великої сімки" в серпні, стверджується, що за попередні три місяці рф здійснила понад 600 атак безпілотниками, що містять західні елементи. Згідно з документом, у моделі дрона Shahed-131 виявили 52 такі електричні компоненти, а в Shahed-136 — 57 деталей. 

П'ять європейських компаній назвали оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів. Вони мають штаб-квартири в США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі. Зокрема, у Польщі паливну помпу для дрона виготовила дочірня компанія британської TI Fluid Systems. А швейцарська фірма STMicroelectronics стала виробником мікроконтролера із вбудованою флешпам’яттю.

За даними України, митна інформація свідчить, що майже весь імпорт до Ірану походив із Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики.

Окрім того, у звіті вказують, що Іран розширює своє виробництво завдяки перенесенню потужностей до Сирії та російського Татарстану.

Серед пропозицій України для західних союзників — нанести "ракетні удари по заводах з виробництва цих БпЛА в Ірані, Сирії, а також по потенційному виробничому майданчику в російській федерації". 

Видання заявляє, що в документі також вказується, що це можуть зробити Сили оборони України "за умови надання партнерами необхідних засобів ураження".

У звіті також є найновіший аналіз тактики та планів виробництва безпілотників. Зокрема, там вказується, що:

на початку липня в Україні збили нову модель Shahed-136 із маркуванням Y002 , яка, можливо, була зібрана на новому виробництві в росії. Зразок мав іншу форму крила, що "також може вказувати на виробництво в новому місці";

РФ та Іран уже працюють над новим двигуном для Shahed-136, який повинен забезпечити кращу швидкість і дальність.

Нагадаємо, раніше в ГУР підтвердили, що окупанти почали застосовувати "Шахеди" власного виробництва. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті