Україна не може на власний розсуд вирішити проблему Придністров'я військовим шляхом - політолог

Україна не може на власний розсуд вирішити проблему Придністров'я військовим шляхом, як це дехто пропонує.  Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розказав український політолог та директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Зокрема, він не погоджується з думкою, що зараз настав влучний час, щоб Україна втрутилася та допомогла вирішити "придністровське питання" військовим шляхом.

"Ми не можемо діяти тільки на власний розсуд (у питанні з Придністров'ям, - ред.). Ми так можемо створити собі проблеми в тилу, додаткову зону напруги і проблем. Крім того, нам доведеться на цю проблему відволікати частину Збройних Сил України, яких і так не вистачає. Тому, я думаю, що зараз не йдеться про якесь вирішення проблеми Придністров'я, але про стратегію м'якої, разом з тим послідовної, ефективної реінтеграції Придністров'я в Молдову треба думати", - вважає він.

За його словами, військове вирішення питання з Придністров'ям з боку України створить ще більше проблем.

Разом з тим, зазначив Володимир Фесенко, в перспективі може так статися, що доведеться це робити, але тільки в тісній координації з молдовською владою, суспільством Молдови та партнерами по ЄС та НАТО.

"Ми повинні про це думати разом з Молдовою, яка, перш за все, сама має визначатися, але ми можемо допомагати в різний спосіб. І звичайно, повинен бути залучений Європейський Союз. Тут разом треба діяти. Всі минулі формати, які були раніше: там був формат "5 плюс 2" за участю росії, для вирішення придністровського конфлікту, це вже закрито і, думаю, повернення не буде. Тому треба шукати інший варіант розв'язання проблеми Придністров'я. І отут нам варто активізувати свою взаємодію з молдовськими колегами", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на те, що в Молдові перемогли проєвропейські сили, у країні проявився відчутний внутрішній розкол.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті