У Зеленського заявили, що майже розробили реформу служби для людей до 25 років за "планом стійкості"

Заступник керівника Офісу президента та колишній командир 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Павло Паліса заявив, що реформа залучення до війська людей віком 18-25 років перебуває на завершальній стадії розробки. Про це Паліса розповів в інтерв’ю Associated Press, повідомляє "Громадське"..

За його словами, Україна вивчає нові способи залучення до війська, оскільки нинішня система призову гальмує прогрес.

Одним із таких способів є «чесний контракт» — план, розрахований здебільшого на людей віком 18-25 років, а також тих, хто має відстрочку. Він, мовляв, передбачає фінансові стимули, чіткі гарантії підготовки та заходи для забезпечення діалогу між солдатами та їхніми командирами.

Цей план уже на завершальній стадії підготовки, запевняє Паліса і додає, що він зможе стати відповіддю на заклики від США знизити мобілізаційний вік.

«Забезпечити командира підрозділу та контрактного солдата, встановити відкриті та професійні відносини між ними, а також окреслити чіткі межі, зрозумілі для обох. На мою думку, це є важливим для ефективного діалогу», — вважає він.

Заступник керівника Офісу президента також додав, що його відомство разом із Кабміном та Міноборони аналізує, чому мобілізаційні зусилля виявилися недостатніми.

Він каже, що в Україні «величезний мобілізаційний ресурс» — «більший, ніж нам потрібно для вирішення певних завдань на фронті», але теперішній механізм призову «не дозволяє нам бути настільки ефективними, наскільки ми могли б бути». Щоб розв’язати це, Паліса пропонує розпочати «відкритий діалог із суспільством».

Нагадаємо, ранвше Зеленський розповів, чому знижувати мобілізаційний вік в Україні – несправедливо. 

 

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті