У Зеленського заявили, що майже розробили реформу служби для людей до 25 років за "планом стійкості"

Заступник керівника Офісу президента та колишній командир 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Павло Паліса заявив, що реформа залучення до війська людей віком 18-25 років перебуває на завершальній стадії розробки. Про це Паліса розповів в інтерв’ю Associated Press, повідомляє "Громадське"..

За його словами, Україна вивчає нові способи залучення до війська, оскільки нинішня система призову гальмує прогрес.

Одним із таких способів є «чесний контракт» — план, розрахований здебільшого на людей віком 18-25 років, а також тих, хто має відстрочку. Він, мовляв, передбачає фінансові стимули, чіткі гарантії підготовки та заходи для забезпечення діалогу між солдатами та їхніми командирами.

Цей план уже на завершальній стадії підготовки, запевняє Паліса і додає, що він зможе стати відповіддю на заклики від США знизити мобілізаційний вік.

«Забезпечити командира підрозділу та контрактного солдата, встановити відкриті та професійні відносини між ними, а також окреслити чіткі межі, зрозумілі для обох. На мою думку, це є важливим для ефективного діалогу», — вважає він.

Заступник керівника Офісу президента також додав, що його відомство разом із Кабміном та Міноборони аналізує, чому мобілізаційні зусилля виявилися недостатніми.

Він каже, що в Україні «величезний мобілізаційний ресурс» — «більший, ніж нам потрібно для вирішення певних завдань на фронті», але теперішній механізм призову «не дозволяє нам бути настільки ефективними, наскільки ми могли б бути». Щоб розв’язати це, Паліса пропонує розпочати «відкритий діалог із суспільством».

Нагадаємо, ранвше Зеленський розповів, чому знижувати мобілізаційний вік в Україні – несправедливо. 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті