Зеленський розповів, чому знижувати мобілізаційний вік в Україні – несправедливо

Президент України Володимир Зеленський нагадав, що в країні вже було знижено вік мобілізації з 27 до 25 років, однак подальше його зменшення може призвести до збільшення кількості солдатів без зброї. Таку заяву він зробив в інтерв'ю для Bloomberg, коментуючи тиск Заходу, який наполягає на зміні вікових рамок для мобілізації.

Зеленський зазначив, що поточний мобілізаційний вік встановлений законодавством, і будь-які зміни вимагають перегляду законів. Однак мобілізація молодших громадян, за його словами, не розв'яже ключової проблеми - нестачі озброєння. Президент поставив риторичне запитання: якщо вже мобілізовані бійці не забезпечені зброєю, навіщо збільшувати їхню кількість?

Він також висловив невдоволення позицією союзників, які, побоюючись ризиків, відмовляються постачати Україні далекобійну зброю і надсилати інструкторів для навчання військових безпосередньо на українській території. При цьому Захід наполягає на зниженні мобілізаційного віку, що Зеленський вважає несправедливим.

Під час зустрічі з представниками Міжнародної медіаради на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Зеленський підкреслив, що головна мета президента Росії Володимира Путіна - знищення незалежності України. За словами Зеленського, для Путіна війна ніколи не мала на увазі швидкого завершення, а була спрямована на стратегічне руйнування української державності.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті