У законопроєкті про фінансування Пентагону буде збережено $300 млн на допомогу Україні

Спікер Палати представників США, республіканець Кевін Маккарті залишить у законопроєкті про фінансування Пентагону положення про допомогу Україні. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Hill.

Як повідомляється, Маккарті заявив журналістам, що вирішив залишити в документі 300 млн доларів допомоги Україні, коли зрозумів, що в проєкті закону щодо фінансування Державного департаменту та закордонних операцій, також передбачено гроші для Києва.

Спікер сказав, що вилучити допомогу Україні з бюджету Держдепу та закордонних операцій «стає дедалі важче», тому вирішив залишити кошти для України в обох бюджетах.

Наступного тижня Палата представників має провести єдине процедурне голосування стосовно чотирьох законопроєктів про асигнування, зокрема фінансування Пентагону, Державного департаменту та закордонних операцій.

"Це не вирішує проблему, тому що в одному з них є деякі питання, пов'язані з Україною, – сказав Маккарті, маючи на увазі законопроєкт, який стосується Пентагону. – Це стало надто складно зробити, тому ми залишаємо це".

Палата представників може проголосувати за поправки щодо вилучення допомоги Україні з обох документів, якщо законодавці не заблокують обговорення цих поправок.

Маккарті зазначив, що, на його думку, радикальна депутатка від Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін і надалі чинитиме процедурні перешкоди в питаннях допомоги Україні.

Зазначається, що законопроєкт про фінансування Пентагону передбачає виділення 300 млн доларів "для надання допомоги, включаючи навчання, обладнання, летальну допомогу, логістичну підтримку, постачання і послуги, зарплати і стипендії, матеріально-технічне забезпечення й розвідувальну підтримку ЗСУ і силам національної безпеки України, а також іншим силам чи групам, визнаним і підконтрольним уряду України, у тому числі урядовим структурам, які беруть участь у протистоянні російській агресії проти України, для заміни будь-якого озброєння або предметів, наданих уряду України з інвентарю Сполучених Штатів".

Як повідомлялося, США призначили спеціального контролера за виділеними Україні коштами. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті