У Верховній Раді запропонували припинити саджати до в'язниці тих, хто здійснює дрібні крадіжки

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт №11068, який пропонує декриміналізувати дрібні крадіжки майна вартістю до 4552 гривень і змінити відповідальність за це на штрафи. Про це 22 травня повідомив у Телеграм народний депутат Ярослав Железняк.

Наразі крадіжка вважається дрібною, якщо вартість майна не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів українців, тобто 302,8 гривні станом на 2024 рік. 

Через дію воєнного стану в Україні вчинення крадіжки кваліфікується за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання від п'яти до восьми років позбавлення волі. Однак автори законопроєкту вважають, що таке покарання не є «співмірним».

Як приклад наведений вирок чоловіку з Рівненщини, якого засудили до 3 років і 7 місяців позбавлення волі за крадіжку підгузків на суму 356 гривень 72 копійки. За його словами, він вчинив так не задля наживи, а тому, що не було за що купити памперси дитині.

«Покарання повинно відповідати ступеню суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення та враховувати особу винного, тобто бути справедливим», — йдеться в пояснювальній записці законопроєкту. 

Його автори вважають, що ця ситуація потребує врегулювання шляхом підняття розміру суми, яка розмежовує адміністративну та кримінальну відповідальності за крадіжку.

Так, пропонується підвищити поріг кримінальної відповідальності за крадіжку до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 4542 гривень станом на 2024 рік

Крім того, Рада хоче підвищити адміністративні покарання за дрібні крадіжки на суму від 757 гривень до 4552 гривень — 850-5100 гривень. А також 5100-8500 гривень за повторну крадіжку протягом року.

Як повідомлялося, суд зобов'язав жителя Рівненщини прочитати "Кайдашеву сім’ю" за крадіжку з будинку сестри

Нагадаємо, у Мін'юсті заявили, що в'язниці переповнені, і мобілізація може вирішити проблему.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті