У Верховній Раді бажають, щоб військові країн-партнерів служили в Україні інструкторами та операторами ППО

Військові країн-партнерів могли б виконувати в Україні не лише функції інструкторів, а й, наприклад, бути операторами систем протиповітряної оборони. Про це NV заявив секретар оборонного комітету ВР Роман Костенко.

"Я вже неодноразово казав, що країни-партнери України спокійно можуть ввести сюди війська не як інструктори. Я б хотів їх бачити операторами, наприклад, систем ППО. І це легко пояснити й легко дати ляпаса Путіну", - заявив нардеп.

За його словами, системи ППО можна розташувати в глибині України на відстані 100 кілометрів і збивати всі ракети, які летітимуть у напрямку мирних міст і цивільної інфраструктури. Будь-яку ракету, яка наблизиться до кордонів НАТО або кордонів Європейського Союзу, мають розцінювати як загрозу Альянсу й збивати ще за 100 км від кордону, переконаний Костенко.

Нардеп висловив думку, що протистояти цьому ніхто не зможе, це була б сильна позиція і правильний крок, який показав би рішучість партнерів України.

"Я думаю, що все-таки вони до цього прийдуть. Бажано, щоб це, звичайно, було раніше. Вони передали нам один комплекс, потім ще один і зараз — ще один. А є країни, в яких десятки, сотні таких комплексів. Тому ми не просимо передати — поставте свої екіпажі й захищайте. Ми вам надаємо територію, захищайте свої кордони з нашої території, заодно щонайменше наших цивільних людей", — наголосив Костенко.

Як повідомлялося, Франція створює широку коаліцію партнерів для відправлення інструкторів в Україну. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті