У Старобільській РВА пояснили, чому наразі неможлива компенсація за земельні паї, які залишились в окупації або є замінованими

Компенсація за земельні паї, які лишились в окупації чи є замінованими, або на яких безпосередньо ведуться бойові дії, не передбачена, бо паї вважаються не втраченим майном, а таким, яке буде повернено після деокупації. Відповідні роз'яснення "ОстроВу" дав заступник начальника управління - начальник відділу агропромислового розвитку управління соціально-економічного розвитку територій Старобільської РВА Роман Кривошлик.

"Компенсація за паї наразі не передбачена і навіть не може бути передбачена", - зазначив Кривошлик.

За його словами, визнати паї втраченими - це означає визнати регіони окупованими назавжди, тобто, визнати їх російськими. Але ж держава і світова спільнота визнають їх окупованими тимчасово. Тому земельні паї вважаються таким майном, яке не є втраченим, а буде через певний час поверненим, і ним можна буде користуватись за призначенням.

Дехто з пайщиків проводить паралель із компенсацією за зруйноване житло в окупації, отримати яку наразі можливо.

Цю паралель Роман Кривошлик називає некоректною через те, що у випадках із компенсацією за зруйноване житло йдеться про дійсно втрачене майно. Адже той факт, що житло є зруйнованим і вже не підлягає використанню за призначенням (на відміну від земельних паїв), підтверджується документально.

У цьому контексті постає питання: як бути з ущент замінованими землями сільгосппризначення, наприклад, Сватівського району? Яким чином можна гарантувати їхнє використання за призначенням навіть після деокупації?

Як пояснила "ОстроВу" заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА Любов Безкоровайна, з цього приводу юридично такі паї нічим не відрізняються від тих, які наразі в більш-менш "мирних" умовах обробляються під окупацією. По-перше, для підтвердження замінування потрібне обстеження, а це можливо лише у разі припинення бойових дій і деокупації. По-друге, наразі не існує навіть карт мінних полів. По-третє, як зауважує Безкоровайна, у ході війни й інші землі області можуть стати такими ж замінованими, як у Сватівському чи Сєвєродонецькому районах.

Раніше "ОстроВ" писав про те, що відбувається з аграрним сектором Луганської області за умов окупації та активних бойових дій.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті