У Старобільській РВА пояснили, чому наразі неможлива компенсація за земельні паї, які залишились в окупації або є замінованими

Компенсація за земельні паї, які лишились в окупації чи є замінованими, або на яких безпосередньо ведуться бойові дії, не передбачена, бо паї вважаються не втраченим майном, а таким, яке буде повернено після деокупації. Відповідні роз'яснення "ОстроВу" дав заступник начальника управління - начальник відділу агропромислового розвитку управління соціально-економічного розвитку територій Старобільської РВА Роман Кривошлик.

"Компенсація за паї наразі не передбачена і навіть не може бути передбачена", - зазначив Кривошлик.

За його словами, визнати паї втраченими - це означає визнати регіони окупованими назавжди, тобто, визнати їх російськими. Але ж держава і світова спільнота визнають їх окупованими тимчасово. Тому земельні паї вважаються таким майном, яке не є втраченим, а буде через певний час поверненим, і ним можна буде користуватись за призначенням.

Дехто з пайщиків проводить паралель із компенсацією за зруйноване житло в окупації, отримати яку наразі можливо.

Цю паралель Роман Кривошлик називає некоректною через те, що у випадках із компенсацією за зруйноване житло йдеться про дійсно втрачене майно. Адже той факт, що житло є зруйнованим і вже не підлягає використанню за призначенням (на відміну від земельних паїв), підтверджується документально.

У цьому контексті постає питання: як бути з ущент замінованими землями сільгосппризначення, наприклад, Сватівського району? Яким чином можна гарантувати їхнє використання за призначенням навіть після деокупації?

Як пояснила "ОстроВу" заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА Любов Безкоровайна, з цього приводу юридично такі паї нічим не відрізняються від тих, які наразі в більш-менш "мирних" умовах обробляються під окупацією. По-перше, для підтвердження замінування потрібне обстеження, а це можливо лише у разі припинення бойових дій і деокупації. По-друге, наразі не існує навіть карт мінних полів. По-третє, як зауважує Безкоровайна, у ході війни й інші землі області можуть стати такими ж замінованими, як у Сватівському чи Сєвєродонецькому районах.

Раніше "ОстроВ" писав про те, що відбувається з аграрним сектором Луганської області за умов окупації та активних бойових дій.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті