У Сенаті США представили законопроєкт про визнання РФ державою - спонсором тероризму

У США сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь представили 20 червня двопартійний законопроєкт щодо визнання РФ державою - спонсором тероризму відповідно до американського законодавства. Про це повідомляє "Голос Америки".

"Я з нетерпінням чекаю на голосування щодо нашого законопроєкту про визнання Росії державою - спонсором тероризму відповідно до американського законодавства з кількох причин. Насамперед, це визнання значно збільшить доступні США інструменти для покарання Путіна за його варварську поведінку в Україні та його деструктивні дії в усій Африці та світі загалом. Путінська Росія є державою-спонсором тероризму, і давно настав час офіційно визнати це відповідно до законодавства", - йдеться в заяві республіканця Грема.

У заяві демократа Блюменталя йдеться про те, що РФ "заслужила" своє місце в клубі ізгоїв - держав-спонсорів тероризму, розв'язавши "жорстоку кампанію насильства й агресії" в Україні та вчиняючи "незліченні звірства й злочини проти людяності, сіючи жах і смерть серед тисяч невинних мирних жителів".

"Визнання Росії державою-спонсором тероризму дасть змогу США агресивніше боротися з жорстокістю Путіна, а також із загрозою, яку він становить для свободи і демократії", - сказав сенатор Блюменталь.

Законопроєкт про визнання Російської Федерації державою - спонсором тероризму матиме вторинні ефекти, включно із санкціями для країн, які співпрацюють з РФ, розширенням переліку товарів подвійного призначення, які не будуть дозволені до експорту в РФ і значним обмеженням суверенітету РФ в очах американських судів. Це відкриє можливість для подачі позовів та інших цивільних претензій від жертв тероризму, спонсорованого Москвою.

Зазначається, що наразі державами-спонсорами тероризму, згідно з американськими законами, вважаються Куба, Іран, Північна Корея і Сирія. Уряди цих країн неодноразово надавали підтримку для актів міжнародного тероризму.

Як повідомлялося, у Білому домі підтвердили, що США надаватимуть Україні пріоритет у наданні ракет до ППО.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті