У Раді з'явилися проєкти про скасування свят 8 березня та 1 травня

У Верховній раді з'явився проєкт закону, в якому автори пропонують скасувати свята 1 травня та 8 березня. Картка законопроєкту №9009 13 лютого з’явилася на сайті парламенту.

Автори проєкту (Оксана Савчук зі "Свободи", Наталія Піпа, Соломія Бобровська та Ярослав Юрчишин із "Голосу", Ігор Гузь із "За майбутнє" та Ростислав Тістик із "Слуги народу") пропонують відмовитися від святкування Дня праці 1 травня, Міжнародного жіночого дня 8 березня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

Водночас пропонується запровадження нових свят. Так, 25 лютого пропонується святкувати День української жінки (День українки). Цього дня народилася українська поетеса Леся Українка. 9 березня у день народження Тараса Шевченка пропонується введення Шевченківського дня. Другої неділі травня пропонується відзначати День матері.

"Українська нація переживає період відродження, відбулася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – РФ. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав'язаними традиціями минулого", - йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада повернула обов'язкову публікацію цін закупівель для армії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті