У Польщі третя група добровольців Українського легіону підписала контракти із ЗСУ

Кількадесят добровольців з-поміж громадян України, які проживають за кордоном, підписали у п’ятницю в Любліні контракти із ЗСУ. Серед них є українці, які проживають на сьогодні, зокрема, у США, Канаді, Естонії, Норвегії, Німеччині, передає Укрінформ.

Як зазначив журналістам генконсул України в Любліні Олег Куць, підписання контрактів вже третьою групою українців є свідченням того, що «проєкт діє, показує стабільність і спостерігається значне зацікавлення ним».

«Зараз охоче заявки подають жінки, а також молодь. Ми бачимо зацікавлення з усього світу, оскільки в цій групі є, зокрема, українці із США, Канади, Естонії, Норвегії, Німеччини. Розширюється географія, ми йдемо в хорошому напрямку»,- наголосив український дипломат.

Він підкреслив, що зараз дуже важливо у співпраці з польськими партнерами продемонструвати весь цикл проєкту (від рекрутування за кордоном і до потрапляння добровольців до підрозділів в зоні бойових дій), що дасть можливість «розширити його на інші країни».

«Ми зацікавлені у тому, щоб добровольці пройшли три етапи навчання. Після цього можна буде презентувати проєкт нашим іноземним партнерам і поширювати його на інші країни. Це дозволить прискорити процес, адже географія і логістика теж займають певний час», - наголосив генконсул.

Куць зазначив, що добровольці з першої групи, які підписали контракти із ЗСУ торік в листопаді, зараз перебувають на другому етапі підготовки, коли їх навчають за обраною спеціальністю. Весь процес підготовки від моменту підписання контракту і до потрапляння на фронт триває декілька місяців. 

Генконсул також поінформував, що на сьогодні вже подано понад 1,5 тис заявок на прийняття до Українського легіону. 

Представник рекрутингового центру, що діє при генконсульстві України в Любліні, Петро Гаркуша зазначив, що дуже велику роль відіграють перші 45 днів базового вишколу в Польщі. Після цього кожен доброволець самостійно вирішує про подальшу спеціалізацію, або разом із своїм командиром спільно ухвалює таке рішення. 

«Молодь більше хоче бути операторами дронів. Натомість старші особи, наприклад чоловіки, які мають великий стаж водіння, як правило, обирають посади водіїв різного виду техніки. Жінки, як правило, обирають медицину або категорію зв’язку»,- підкреслив Гаркуша.

Він подякував за високий фаховий рівень польських військових інструкторів і добре обладнану навчально-тренувальну базу на полігоні, де кандидати проходять підготовку. 

У повідомленні нагадується, що перша група добровольців зі складу Українського легіону підписали контракти із ЗСУ торік у листопаді, друга - у січні цього року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті