У ПФУ повідомили, що пенсіонери, які проживають за кордоном, мають до 31 грудня пройти щорічну ідентифікацію

Українські пенсіонери, які отримують виплату на банківський рахунок і проживають в Іспанії, Латвії, Литві, Естонії, Словаччині, Чехії, Болгарії, Португалії, Польщі, мають щороку до 31 грудня надсилати до Пенсійного фонду України офіційно завірений документ про підтвердження того, що фізособа жива. Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ). 

Як зазначається, пенсіонери, які отримують пенсійну виплату через компетентний орган вищезазначених держав, з якими Україна уклала договір за пропорційним принципом, проходять ідентифікацію в цих органах.

У ПФУ уточнюють, що Україна уклала низку міжнародних договорів із соціального (пенсійного) забезпечення, що регулюють, зокрема, порядок виплати пенсій громадянам, які виїхали на постійне проживання за кордон. Це означає, що кожна з держав, які підписали угоду, призначає і виплачує пенсію за страховий стаж, набутий на своїй території. Страховий стаж, отриманий на території іншої договірної держави, враховується тільки для визначення права на пенсію.

Виплата таких пенсій здійснюється щокварталу шляхом переказу на особові рахунки пенсіонерів, відкриті в банках країн проживання, або через компетентний орган договірної держави.

Зразки заяв про підтвердження перебування особи в живих розміщено на інформаційній сторінці вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Як повідомлялося, за кордоном 74 тисячи українців не можуть отримати паспорт через непостановку на військовий облік.  

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті