За кордоном 74 тисячи українців не можуть отримати паспорт через непостановку на військовий облік - Міноборони

За кордоном перебувають 79 тис. громадян України у віці від 16 до 25 років, яких мають поставити на військовий облік у межах експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Про це заявила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко, повідомляє "Інтерфас-Україна".

"79 тисяч українців прив'язані до необхідності стати на облік і чекають на паспорти в іноземних країнах, за даними Державної міграційної служби. З цього числа ті особи, які потребували постановки на облік, це 5 тисяч осіб, були поставлені на облік, їм була розблокована ця послуга", - розповіла Черногоренко.

Вона зазначила, що під дію експерименту не потрапили громадяни старше 25 років, оскільки вони вже військовозобов'язані, а також ті особи, які потенційно порушили правила військового обліку.

"Ми хочемо систематизувати роботу з реєстром, донавчити всіх учасників експерименту, покращити і зробити реєстр більш стійким до навантажень, щоб без жодних блокерів можна було далі насичувати цей реєстр. Чекаємо від Генерального штабу, що робити українцям, які виїхали за кордон і у яких є порушення правил обліку", - додала Черногоренко.

Вона уточнила, що Міноборони очікує завершити постановку призовників на облік до кінця року й оприлюднити результати в цифрах.

Як повідомлялося, у Міноборони заявили, що для проходження ВЛК більше не потрібно буде йти до ТЦК. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті