У Нацгвардії вирішили надавати право на демобілізацію тільки тим, кого звільнили з полону після 18 травня

Командувач Нацгвардії Олександр Півненко видав документ, у якому вимагав застосувати норми про демобілізацію звільнених з полону тільки до тих, кого звільнили після 18 травня 2024 року. Про це повідомляє "Громадське".

Як зазначається, у Міністерстві внутрішніх справ наголосили, що ця норма стосується всіх звільнених з полону, незалежно від дати обміну.

Сам документ із вимогою командувача Нацгвардії опублікував у Телеграм народний депутат Олексій Гончаренко.

У ньому йшлося, що закон про мобілізацію, який став чинним з 18 травня 2024 року, передбачає додаткові права для деяких військових. Зокрема, ті військовополонені, яких звільнили з полону, тепер мають право на відпустку тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення, а також право на звільнення зі служби.

Проте командувач Нацгвардії Півненко вимагав, щоб ці додаткові права надавали тільки тим колишнім полоненим, яких обміняли після 18 травня.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко відреагував на вимогу Півненка. За його словами, «сталося непорозуміння з тлумаченням» Нацгвардією норми статті 26 закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо можливості звільнення з військової служби людей, які пройшли полон.

Він наголосив, що ця стаття передбачає демобілізацію всіх військовослужбовців, які мають статус звільнених з полону, незалежно від дати обміну, якщо вони висловили таке бажання.

Нагадаємо, в Україні дозволили мобілізувати перших засуджених до Нацгвардії. 

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті