У Нацгвардії вирішили надавати право на демобілізацію тільки тим, кого звільнили з полону після 18 травня

Командувач Нацгвардії Олександр Півненко видав документ, у якому вимагав застосувати норми про демобілізацію звільнених з полону тільки до тих, кого звільнили після 18 травня 2024 року. Про це повідомляє "Громадське".

Як зазначається, у Міністерстві внутрішніх справ наголосили, що ця норма стосується всіх звільнених з полону, незалежно від дати обміну.

Сам документ із вимогою командувача Нацгвардії опублікував у Телеграм народний депутат Олексій Гончаренко.

У ньому йшлося, що закон про мобілізацію, який став чинним з 18 травня 2024 року, передбачає додаткові права для деяких військових. Зокрема, ті військовополонені, яких звільнили з полону, тепер мають право на відпустку тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення, а також право на звільнення зі служби.

Проте командувач Нацгвардії Півненко вимагав, щоб ці додаткові права надавали тільки тим колишнім полоненим, яких обміняли після 18 травня.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко відреагував на вимогу Півненка. За його словами, «сталося непорозуміння з тлумаченням» Нацгвардією норми статті 26 закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо можливості звільнення з військової служби людей, які пройшли полон.

Він наголосив, що ця стаття передбачає демобілізацію всіх військовослужбовців, які мають статус звільнених з полону, незалежно від дати обміну, якщо вони висловили таке бажання.

Нагадаємо, в Україні дозволили мобілізувати перших засуджених до Нацгвардії. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті