У Мінреінтеграції розповіли, як переселенці можуть підтвердити професійну кваліфікацію в разі втрати документів

Переселенці в разі втрати документів про освіту можуть підтвердити свою професійну кваліфікацію для працевлаштування. Інструкцію про те, як це зробити, опублікувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Через війну багато внутрішніх переселенців втратили документи про освіту або попередню роботу. Для того, щоб працевлаштуватися на новому місці, переселенці мають підтвердити свою кваліфікацію. Це можна зробити, звернувшись до кваліфікаційного центру", - повідомили у прес-службі Мінреінтеграції.

У подібних центрах професійну кваліфікацію присвоюють на основі неформального навчання та самоосвіти. Отримати кваліфікацію можна і на основі освіти, здобутої за кордоном.

"Після оцінки знань і компетентностей особистості центр може видати сертифікат про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації. Такий сертифікат дасть змогу офіційно працевлаштуватися за відповідною професією", - зазначили в Мінреінтеграції.

Для того ж, щоб підтвердити професійну кваліфікацію, необхідно:

  • подати до кваліфікаційного центру відповідну заяву з додатками;
  • пройти співбесіду у кваліфікаційному центрі;
  • пройти процедуру оцінювання у кваліфікаційному центрі;
  • отримати сертифікат встановленого зразка про присвоєння/підтвердження повної або часткової професійної кваліфікації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін створив Координаційний штаб із питань реалізації прав внутрішньо переміщених осіб.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті