У Маріуполі 80% акторів місцевого драмтеатру залишилися працювати в окупації

У тимчасово захопленому російською армією Маріуполі 80% акторів місцевого драмтеатру залишилися працювати в окупації. Про це на брифінгу сказала начальниця управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Вікторія Точена, - повідомляє Укрінформ.

«Якщо ми говоримо про наш театр (Донецький академічний обласний драматичний театр міста Маріуполь – ред.), який залишився в Маріуполі, то 80% акторів і, скажемо так, трупи театру залишилися на території і не вийшли з Маріуполя - залишились працювати там», - сказала Точена.

Одночасно вона нагадала, що торік у червні була відновлена робота цього маріупольського театру, який евакуювався в місто Ужгород.

«Ми відновили роботу цього театру, поклавши обовʼязки виконуючого директора театру на режисерку, яка працювала в театрі - Людмилу Колосович. За невеликий час до театру приїхало всього семеро людей, які працювали (до повномасштабного вторгнення РФ в Україну – ред.) в театрі, і вони відновили свою роботу. Зараз театр працює на сцені Ужгородського обласного театру в Закарпатській області, де люб'язно нам надали таку можливість», - розповіла Точена.

За її словами, сьогодні в Ужгороді трупа складається з 34 акторів і, «на превеликий жаль, саме маріупольських акторів, які раніше працювали в театрі, на сьогодні там чотири актори, які продовжують працювати і продовжують піднімати дух».

Точена нагадала, що першою виставою, коли театр в Ужгороді відновив свою роботу, була вистава про життя і долю Василя Стуса «Крик нації», а наразі у репертуарі театру вже є вісім вистав.

«Це було щось своєрідне для нашого театру, для нашої Донеччини. «Криком нації» ми передали всі свої емоції, які хотіли сказати. Сьогодні театр активно гастролює, в нього в постановках вже вісім вистав, які є його наробками, і це нові вистави, з новою трупою», - сказала керівниця управління.

Вона також повідомила, що нині Людмила Колосович з акторами працює над новою постановкою за мотивами віршів маріупольських авторів. «Не буду спойлерити, премʼєра 14 жовтня. Ми плануємо привезти ще її 27 жовтня в Київ», - додала Точена.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Пошкоджені та зруйновані житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки, підприємства, музеї тощо.

Драматичний театр Маріуполя, який використовували як бомбосховище, 16 березня 2022 року розбомбила російська авіація, тоді загинули, за різними оцінками, від 300 до 600 людей.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті