У Кремлі бояться втратити контроль над Сирією на тлі активного просування повстанців - ISW

Аналітики Інституту вивчення війни ( ISW) заявили, що Росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців. Про це повідомляється у звіті ISW. 

Як зазначається, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що наступ сирійської опозиції є "посяганням на суверенітет Сирії". За його словами, Росія виступає за відновлення сирійською владою "конституційного порядку".

30 листопада міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів переговори з представниками російського МЗС. Сторони висловили серйозну стурбованість ескалацією в провінціях Алеппо та Ідліб. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та Фідан обговорили необхідність координації спільних дій у рамках Сирійського мирного процесу, започаткованого Росією, Туреччиною та Іраном у грудні 2016 року.

"Цей процес є альтернативою Женевському процесу, очолюваному ООН відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН 2254", – зазначається у звіті ISW.

Того ж дня Лавров провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі. Обидва дипломати висловили "надзвичайну стурбованість" небезпечною ескалацією в Сирії та домовилися активізувати спільні зусилля для стабілізації ситуації.

ISW наголошує, що Росія поставала перед труднощами у забезпеченні додаткової підтримки режиму президента Сирії Башара Асада через високу інтенсивність військових дій в Україні.

"У 2022 році Росія вивела із Сирії системи С-300, ймовірно, для використання у війні проти України. Того ж року з’явилися непідтверджені дані про відведення російських солдатів і бойовиків групи "Вагнер" із Сирії для підтримки бойових дій в Україні", - зазначили аналітики.

Нагадаємо, сирійські військові заявили 30 листопада, що повстанці захопили значну частину міста Алеппо під час наступу,

Статті

Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Країна
29.11.2024
12:16

Бронювання працівників по-новому: інші вимоги та контроль

Нові правила значно ускладнюють бронювання працівників. І мова не про тих, кого влаштовували на роботу фіктивно заради бронювання, там якраз усе буде добре, просто трохи дорожче...
Світ
28.11.2024
15:00

“У 2022 році я був готовий розірвати росіян зубами. Цього року мені майже похуй”. Огляд західних медіа

На третьому році війни, сказав Хоменко, мотивувати солдатів стало важко. Приблизно 90 відсотків військовослужбовців його взводу – мобілізовані, які не мають досвіду або бажання воювати.
Всі статті