У Кабміні вирішили створити малі об'єкти генерації, менш уразливі для ворожого терору

Планується створення сотні малих об'єктів генерації, які будуть менш уразливі для російського терору. Про це  заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час круглого столу щодо стану енергетики та підготовки до опалювального сезону., повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Стан енергетики - один із найбільших викликів для України після безпеки та оборони. З перших днів війни Росія атакує наші енергетичні об'єкти. З кінця березня ми втратили понад 9 ГВт встановленої потужності. Нині Україна робить усе можливе, щоб компенсувати ці втрати та підготуватися до проходження зими", - зазначив прем'єр-міністр.

За його словами, особлива увага акцентувалася на трьох ключових напрямах, за якими уряд і місцева влада зараз працюють: відновлення і ремонт усього, що підлягає відновленню; акумулювання допомоги від міжнародних партнерів; будівництво системи децентралізованої генерації. 

Шмигаль наголосив, що заплановано створення сотні малих об'єктів генерації, які будуть менш уразливі для російського терору.

Прем'єр-міністр зазначив, що особливу увагу було приділено потребам України після ворожих обстрілів.

"Окремо проговорили наші потреби. На жаль, вони значні. Після останніх ворожих атак слід у рази збільшити інтенсивність допомоги. Вдячні США за оголошення нового фінансування для енергетичної допомоги в $500 млн на додаток до $324 млн озвучених раніше. Ці кошти підуть на енергетичні потреби України", - сказав Шмигаль. 

Прем'єр-міністр також висловив подяку адміністрації президента та Конгресу США "за безпрецедентну підтримку, яка стала життєво важливою для України в ці складні часи".

Як повідомлялося. в Україні не залишилося жодної ГЕС, яку б не атакувала РФ. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті