У Кабміні оприлюднили новий порядок бронювання з критерієм зарплати від 20 тис. грн на місяць

Уряд України оприлюднив постанову №1332 від 22 листопада 2024 року з оновленим порядком бронювання від мобілізації з використанням державного порталу "Дія", що передбачає необхідність підтвердження критичності всіма підприємствами, які мають сьогодні цей статус, до 28 лютого 2025 року для збереження заброньованими їхніх співробітників. Про це повідомляється на сайті уряду.

Згідно з документом, для державних, комунальних підприємств, а також підприємств із державною або комунальною часткою понад 50%, зберігається критерій середньої зарплати на рівні, вищому за середню зарплату в регіоні в 4-му кварталі 2021 року, тоді як решта підприємств тепер повинні будуть мати середню зарплату від 2,5 мінімальних (наразі - 20 тис. грн на місяць) упродовж останнього кварталу, і їхні працівники-претенденти на бронювання також повинні будуть мати таку зарплату принаймні місяць цього кварталу.

Відповідно до постанови, чинні відтермінування у зв'язку з бронюванням зберігаються до визначеного в них терміну, однак не пізніше 28 лютого, якщо тільки підприємство не втратить статус критично важливого або працівник не звільниться. Для підприємств, у яких цей статус спливав до 30 листопада цього року, він автоматично продовжується до 31 грудня.

Додано також можливість позбавлення бронювання співробітника, якщо його нарахована зарплата в кожному місяці останнього звітного кварталу менша за 2,5 мінімальних зарплат.

Передбачається, що в 10-денний термін після ухвалення постанови міністерства, відомства, обласні держадміністрації переглянуть критерії критично важливих підприємств, після чого узгодять їх з Мінекономіки та Міноборони.

На перегляд усіх раніше виданих статусів критично важливих підприємств з урахуванням нових критеріїв документ відводить міністерствам, відомствам та ОДА (ОВА) три місяці.

Крім того, Мінцифри, Міноборони, Мін'юсту і Пенсійному фонду дається місяць на підготовку необхідного обміну даними для роботи нового порядку.

У разі підтвердження статусу критичності підприємство через портал "Дія" подає нову заявку на бронювання своїх співробітників, і таке бронювання має бути здійснено протягом 72 годин.

Ухвалена постанова також врегулювала бронювання співробітників постійних представництв нерезидентів.

Згідно з документом, можливість бронювати всіх своїх співробітників збережено для визнаних Міненерго критично важливими підприємств ПЕК, а також для співробітників аварійно-відновлювальних бригад операторів зв'язку, погоджених Мінцифри. 

Водночас із цього списку випали їхні підрядники, а також підприємства, установи та організації, що обслуговують системи життєзабезпечення, разом із їхніми підрядниками, зокрема ті, що здійснюють будівництво, ремонт та/або розміщення газопоршневих і газотурбінних установок, зокрема когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових і газових генераторів, а також пов'язаних із ними мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, вузлів обліку.

Нагадаємо, у Мінекономіки розповіли, скільки підприємств втратили статус критично важливих за час аудіту. 

Як повідомлялося, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через "Дію".

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті