Шмигаль: Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через "Дію"

Уряд України оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності: усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через "Дію". Про це у Телеграм 15 листопада повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям. Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання", - зазначив прем‘єр-міністр.

Шмигаль акцентував, що новий порядок діятиме з 1 грудня.

"Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", - пояснив прем‘єр-міністр.

Він зазначив, що як і обіцяли в уряді, "до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників".

"За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки. По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом - тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання", - констатував Шмигаль.

Як повідомлялося, з 9 листопада 2024 року у "Резерв+" запрацювала можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті