У ГУР показали російські "гєрбєри" з фанери та з іноземною електронікою

Російські дрони "Гєрбєри" містять елементи з Китаю, Швейцарії, США і Нідерландів. Про це повідомляє ГУР Мінооборони України 18 листопада.

"Цей дрон може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів.

"Гєрбєри" з фанери та іноземної електроніки - деталі будови чергового російського дрона. Держава-агресор росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті єлабуґа.  Апарат “ґєрбєра” може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів. Цей БПЛА імітує shahed-136/ґерань-2 та масово використовується росією для перевантаження української протиповітряної оборони.  За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) “ґєрбєра” в десятки разів дешевша за “шахед/ґєрань”. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - йдеться у повідомленні.

Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють “ґєрбєри” за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних  компонентів. Розробник БПЛА – китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує  поставки комплектів на росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній. 

Завадозахищена антена (CRPA) “ґєрбєри” містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди).

В універсальному польотному контролері ― також компоненти, виготовлені  компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР ).

Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки “ґєрбєра” оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.

Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 ця компанія потрапила під санкції США за постачання до росії.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті