У "Дії" для підлітків запустили серіал, що вчить уникати гендерних стереотипів та дискримінації

Освітній серіал для підлітків "Базові знання про гендер" запустили на порталі "Дія" благодійний фонд "Клуб Добродіїв" у співпраці з гумантарно організацією "Plan International". Про це 28 вересня повідомило Мінцифри.

За даними дослідження ГО "Інсайт", чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни, тому автори хочуть показати своїм проектом, що не так з гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді.

Серіал містить 10 серій. У них ведучі відвертого шоу "ебаут" Наті Гресько та Влад Болсун на прикладах та історіях розбирають ризики, що можуть трапитися з підлітками в житті та мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.

"Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства", - підкреслила заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Зазначається, що в основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення "незручних" тем удома. 

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням, а також контакти служб і сервісів.

Подивися серіал "Базові знання про гендер" можна безкоштовно за посиланням.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті