У Чехії задоволені: до шкіл вдалося записати близько 50 тис дітей із України

До шкіл у Чехії вдалося записати близько 50 тис дітей із України - це одна з найвищих цифр у Європі. Про це заявив міністр освіти Чехії Мікулаш Бек під час дводенної міжнародної конференції в Празі про освіту й інтеграцію дітей українських біженців у Євросоюзі, - повідомляє "Чеське радіо".

За словами Мікулаша Бека, міністерству довелося збільшити кількість учителів і асистентів педагога в школах по всій Чехії. Також було створено сайт і спеціальну телефонну лінію на підтримку запису дітей біженців до шкіл.

Як сказав Бек, Чехія все ще наражається на «менші чи більші проблеми». Він згадав про нестачу місць у школах у деяких регіонах, що, сказав він, не дає можливості приймати українських дітей до звичайних класів. На перешкоді стає і недостатня мовна підготовка чи мале залучення українських дітей до спільного дозвілля.

За словами міністра освіти Чехії, його відомство хоче цього року зосередитися головно на навчанні українських дітей чеської мови. За два місяці планується здійснити суцільне тестування іноземців із чеської мови в школах, щоб з’ясувати їхні знання. А в другому півріччі мало б посилитися викладання чеської мови як іноземної. Серед інших тем міністр перелічив також підтримку психічного здоров’я і психосоціальну підтрику.

Зазначається, що дводенну конференцію влаштувало Міністерство освіти Чехії спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). У ній узяли участь близько 160 експертів із десятка країн, зокрема й України. Вони обговорювали, серед іншого, також можливості для надання дітям-біженцям щонайкращої освіти в країнах Європейського союзу так, щоб вони не втратили контакту з рідною країною.

Як повідомлялося, кількість українських біженців зі статусом тимчасового захисту в Євросоюзі зросла на 37,6 тис. у грудні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті