У Бельгії відкриється виставка Анни Звягінцевої, присвячена Бабиному Яру і російсько-українській війні

У бельгійському місті Мехелен 9 вересня розпочнеться виставка Ground Shadows української мисткині Анни Звягінцевої, присвячена Бабиному Яру і російсько-українській війні. Про це повідомила платформа культури памʼяті, що реалізує комеморативні, дослідницькі та мистецькі проєкти "Минуле / Майбутнє / Мистецтво", - пише Суспільне.

Виставка триватиме до 24 жовтня 2023 року в меморіальному й дослідницькому центрі Голокосту та прав людини Kazerne Dossin.

"У своїх роботах художниця сплітає воєдино трагічні події Другої світової та поточної російсько-української війни, створюючи простір для роздумів, скорботи та пам’ятання", – йдеться у повідомленні.

Мистецький проєкт про пам’ять трагедії Бабиного Яру в партнерстві з фондом "ІЗОЛЯЦІЯ" та Kazerne Dossin планувався ще 2021 року. Проте коли 1 березня 2022-го російська ракета влучила в Бабин Яр, було вирішено, що художнє висловлювання не може торкатися виключно подій Другої світової війни.

За словами організаторів, у своїх роботах Звягінцева фокусується на "образі дерев, посічених кулями та снарядами - у фронтовій зоні, на окупованих і деокупованих територіях, в інших місцях атак".

"Не приймаючи сухої статистики у підрахунку жертв, Анна Звягінцева зосереджується на унікальності окремої людини, проголошуючи, що кожне втрачене життя — це втрачений всесвіт. Її робота рефлексує відчуття вразливості всього живого, що стає особливо відчутним всередині війни", — йдеться у повідомленні.

Анна Звягінцева — українська мисткиня. У своїх роботах вона досліджує непомітні та невідчутні аспекти життя, демонструючи їхню крихкість. Анна працює з такими темами, як тіло, шляхи, марні вчинки, маленькі жести. В її творчості поєднуються малюнки у різних формах і такі трансмедійні варіації, як скульптура, інсталяція, відео та живопис.

У 2021–2022 роках вона була резиденткою Академії імені Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), а у 2020-му — стипендіаткою Gaude Polonia в Польщі. Звягінцева брала участь у проєкті українського павільйону Hope! на 56-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції 2015 року, а також у Київській бієнале. Вона отримала премію PinchukArtCentre у 2017-му.

Кураторки проєкту Ground Shadows — Оксана Довгополова, Катерина Семенюк і Катерина Філюк.

Ground Shadows — це спільний проєкт платформи культури пам’яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" та фонду "ІЗОЛЯЦІЯ" за підтримки Канцелярії та Зовнішньополітичного відомства Фландрії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті