У Бельгії відкриється виставка Анни Звягінцевої, присвячена Бабиному Яру і російсько-українській війні

У бельгійському місті Мехелен 9 вересня розпочнеться виставка Ground Shadows української мисткині Анни Звягінцевої, присвячена Бабиному Яру і російсько-українській війні. Про це повідомила платформа культури памʼяті, що реалізує комеморативні, дослідницькі та мистецькі проєкти "Минуле / Майбутнє / Мистецтво", - пише Суспільне.

Виставка триватиме до 24 жовтня 2023 року в меморіальному й дослідницькому центрі Голокосту та прав людини Kazerne Dossin.

"У своїх роботах художниця сплітає воєдино трагічні події Другої світової та поточної російсько-української війни, створюючи простір для роздумів, скорботи та пам’ятання", – йдеться у повідомленні.

Мистецький проєкт про пам’ять трагедії Бабиного Яру в партнерстві з фондом "ІЗОЛЯЦІЯ" та Kazerne Dossin планувався ще 2021 року. Проте коли 1 березня 2022-го російська ракета влучила в Бабин Яр, було вирішено, що художнє висловлювання не може торкатися виключно подій Другої світової війни.

За словами організаторів, у своїх роботах Звягінцева фокусується на "образі дерев, посічених кулями та снарядами - у фронтовій зоні, на окупованих і деокупованих територіях, в інших місцях атак".

"Не приймаючи сухої статистики у підрахунку жертв, Анна Звягінцева зосереджується на унікальності окремої людини, проголошуючи, що кожне втрачене життя — це втрачений всесвіт. Її робота рефлексує відчуття вразливості всього живого, що стає особливо відчутним всередині війни", — йдеться у повідомленні.

Анна Звягінцева — українська мисткиня. У своїх роботах вона досліджує непомітні та невідчутні аспекти життя, демонструючи їхню крихкість. Анна працює з такими темами, як тіло, шляхи, марні вчинки, маленькі жести. В її творчості поєднуються малюнки у різних формах і такі трансмедійні варіації, як скульптура, інсталяція, відео та живопис.

У 2021–2022 роках вона була резиденткою Академії імені Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди), а у 2020-му — стипендіаткою Gaude Polonia в Польщі. Звягінцева брала участь у проєкті українського павільйону Hope! на 56-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції 2015 року, а також у Київській бієнале. Вона отримала премію PinchukArtCentre у 2017-му.

Кураторки проєкту Ground Shadows — Оксана Довгополова, Катерина Семенюк і Катерина Філюк.

Ground Shadows — це спільний проєкт платформи культури пам’яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" та фонду "ІЗОЛЯЦІЯ" за підтримки Канцелярії та Зовнішньополітичного відомства Фландрії.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті