Туск заявив про "прорив" у рішенні про перші ексгумації польських жертв Волинської трагедії

Як повідомляє "Польське радіо", у своєму профілі в соцмережі Х 10 січня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив: "Нарешті прорив. Є рішення про перші ексгумації польських жертв УПА. Хочу подякувати міністрам культури Польщі та України за гарну співпрацю. Чекаємо подальших рішень".

9 січня Польщу з офіційним візитом відвідав віцепрем’єр-міністр, міністр національної єдності України Олексій Чернишов. Він зустрівся з міністром культури та національної спадщини Польщі Ханною Врублевською. Високопосадовці обговорили ключову роль культури в підтримці національної ідентичності, а також вплив культури на соціально-економічний розвиток обох країн.

"Речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський заявив, що ексгумацію польських жертв "Волинської різні", яку в Україні прийнято називати "Волинською трагедією", можна буде провести навесні цього року. У спільній заяві очільників польської та української дипломатії, зробленій у листопаді 2024 року, нагадав він, йдеться про відсутність перешкод для проведення ексгумації згідно з українським законодавством", - зазначає "Польське радіо".

"Ми підписали відповідні документи, і зараз починають працювати інституції, відповідальні за це, тобто український і польський інститути національної пам’яті", - сказав речник МЗС Павел Вронський.

Нагадується, що у листопадовій заяві міністрів закордонних справ Польщі та України йдеться, що Київ заявив про готовність позитивно розглядати заявки на пошуки та ексгумації. У відповідь на ці запевнення президент Інституту національної пам'яті Кароль Навроцький, який балотується в президенти за підтримки партії «Право і Справедливість», заявив, що фахівці цієї установи готові протягом 24 годин виїхати в Україну для проведення пошуків і ексгумацій.

Як повідомлялося, поляки вшанують жертви серед українців під час Волинської трагедії.

Статті

Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Країна
09.01.2025
11:39

Транзит. Крапка. Крапка?

Припинення транзиту російського газу в Європу через Україну з 1 січня нарешті стало доконаним фактом. Який, утім, не матиме серйозних економічних наслідків для РФ...
Всі статті